Один з найактуальніших запитів з яким звертаються до Сімейного Адвоката залишається питання про стягнення аліментів. Нажаль, не всі батьки усвідомлюють свою відповідальність. І часто намагаються ухилитись від сплати аліментів, аргументуючи це відсутністю стабільного доходу.
Чи повинен батько дитини, який офіційно не працює чи є безробітним сплачувати аліменти?
Відповідно до чинного законодавства обов’язок щодо утримання дитини покладається на обох батьків. Тому відповідь є однозначною – звичайно, що повинен, адже розлучення, відсутність у батьків постійного заробітку чи заробітку взагалі не звільняють їх від відповідальності.
Але як стягнути аліменти з непрацюючого батька?
Звичайно, це може бути за згодою обох сторін, шляхом підписання відповідного договору.
Але як показує практика, частіше використовується все-таки інший варіант для вирішення даної ситуації - це звернення до суду із позовною заявою.
Для суду не відіграє ніякої ролі є особа працевлаштованою чи ні. Адже обов’язок надавати матеріальну допомогу своїй дитині є і у тієї, і у іншої. Проте принцип нарахування розміру аліментів буде дещо іншим.
Відповідно, якщо особа, яка має платити аліменти немає офіційних доходів, аліменти можна стягувати у твердій грошовій сумі. Таке поняття є умовним і означає чітко визначену суму. Тобто, у позовній заяві Ви самі вказуєте суму, яку вважаєте за необхідне стягнути з відповідача. Проте, слід пам’ятати, що сума повинна бути обґрунтована і підтверджена відповідними доказами.
При прийняті рішення, суд враховувати матеріальне становище відповідача на даний момент, стан його здоров’я, наявність інших осіб у нього на утриманні, неповнолітніх дітей, вагітної дружини тощо.
Варто зважати й на те, що суд оцінює матеріальне становище особи не лише виходячи із її заробітку. До уваги також береться вартість наявного у неї майна, розмір витрат на себе чи інших осіб тощо. Наприклад, відповідач скаржиться на скрутне матеріальне становище і в той самий час купує нерухомість/транспортний засіб чи їде на відпочинок. Таким чином, виходить, що витрати особи не відповідають рівню її доходу. Якщо даний факт буде підтверджено належними доказами, то суд стягне аліменти з такої особи у відповідному розмірі.
Також можливий варіант, коли батько немає офіційного статусу безробітного і на обліку у службі зайнятості не перебуває, тоді аліменти будуть розраховуватись виходячи із середньої заробітної плати в області за його місцем реєстрації.
Батько/мати Вашої дитини не виконує обов’язок щодо її утримання? Не зволікайте та звертайтесь до нас. Команда Подільського Юридичного Центру надасть Вам кваліфіковану правову допомогу -телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!
Цікаво:
Σχόλια