Президентом України був підписаний важливий Закон про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та осіб служби цивільного захисту (рятувальників).
Зміни стосуються виплат за невикористані дні відпусток, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, виплати грошового забезпечення.
Щодо військовослужбовців
Встановлюється, що у рік звільнення військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні, в тому числі за минулі роки, щорічної основної та щорічної додаткової відпустки, а також додаткової відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та додаткової відпустки, передбаченої статтею 162 Закону України «Про відпустки».
У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв’язку з настанням воєнного стану, такі відпустки надаються після закінчення воєнного стану. У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об’єднувати щорічні основні відпустки, але при цьому загальна тривалість об’єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів.
Статтю 10-1 було доповнено 22 пунктом, який зазначає, що у разі загибелі (смерті) військовослужбовців грошова компенсація за всі невикористані ними дні, в тому числі за минулі роки, щорічної основної та щорічної додаткової відпустки, а також додаткової відпустки військовослужбовцям, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, та додаткової відпустки, передбаченої статтею 16-2 Закону України «Про відпустки», виплачується членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, а у разі їх відсутності - входить до складу спадщини.
Також було внесено зміни щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі звільнення. Про це детальніше тут.
Щодо осіб служби цивільного захисту (рятувальників)
Встановлюється, що особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або захоплених заручниками, а також зниклих безвісти за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення за останнім місцем проходження служби та виплачується дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам чи усиновлювачам неповнолітніх дітей, а також особам, які перебувають на утриманні, або батькам рівними частками, якщо особа не перебуває у шлюбі і не має дітей.
Дана норма не поширюється на осіб, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили місця служби.
Щодо поліцейських
Встановлено, що поліцейським, які звільняються зі служби в поліції, виплачується грошова компенсація за всі невикористані під час проходження служби дні:
щорічної основної та щорічної додаткової оплачуваної відпустки поліцейського;
щорічної додаткової відпустки особам, які мають двох або більше дітей віком до 15 років або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи.
У разі смерті (загибелі) поліцейського грошова компенсація за всі невикористані ним дні відпусток, виплачується членам його сім´ї у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а в разі їх відсутності такі кошти входять до складу спадщини.
Було додано норму, згідно якої поліцейським, захопленим у полон або заручниками, а також інтернованим у нейтральних державах або зниклим безвісті за особливих обставин, зберігається грошове забезпечення та щомісячно виплачується сім’ям таких поліцейських.
Дія цієї норми не поширюється на сім’ї поліцейських, які добровільно здалися в полон або самовільно залишили місце служби.
Важливо! Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
ความคิดเห็น