Під час проходження служби льотчиком були виконані щорічні норми нальоту, а при звільненні так і не виплатили грошову компенсацію за невідгуляну додаткову відпустку? Чому так відбулось та що робити в такій ситуації. Консультує Військовий Адвокат
Виконання обов’язків служби військовослужбовцями, які належать до льотного складу безперечно супроводжується підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням, високим ризиком для життя та здоров’я. Через це чинне законодавство містить додаткові соціальні пільги для військових льотчиків. Зокрема, це щорічна додаткова відпустка.
Чи всі військові льотчики мають право на таку відпустку?
Право на щорічну додаткові оплачувану відпустку набувають військовослужбовці, які займають посади льотного складу і беруть безпосередню участь у підготовці та проведенні польотів.
До таких посад належать:
- бортовий інженер, бортовий механік, бортовий технік усіх найменувань та спеціальностей;
- бортовий (повітряний) радист усіх найменувань та спеціальностей;
- інструктор усіх найменувань та спеціальностей;
- командир літака, ланки всіх найменувань;
- льотчик усіх найменувань та спеціальностей;
- начальник повітряно-вогневої і тактичної служби, підготовки всіх найменувань;
- провідний інженер, інженер з льотних випробувань та досліджень;
- старший технік (бортових засобів засекреченого автоматизованого зв’язку)
- штурман усіх найменувань і спеціальностей;
- тощо.
Яка тривалість такої відпустки?
Максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки становить 10 календарних днів. Але така відпустка надається пропорційно виконаним річним нормам нальоту:
- на літаках і вертольотах із реактивними та турбогвинтовими двигунами (винищувачах, фронтових бомбардувальниках, штурмовиках, розвідниках, протичовнових, пошуково-рятувальних, навчально-тренувальних літаках) - 8 годин;
- вертольотах - 15 годин;
- військово-транспортних і транспортних літаках - 20 годин;
- на літаках із поршневими двигунами - 20 годин.
Чому ж не виплачують компенсацію за відпустку при звільненні?
Згідно з п.19 ст. 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» під час дії особливого періоду надання всіх щорічних додаткових відпусток із збереженням грошового та матеріального забезпечення (в тому числі відпустки для учасника бойових дій) було припинено.
Проте право на отримання грошової компенсації при звільненні за невикористані календарні дні додаткової відпустки не було припинено.
Які ще виплати при звільненні Вам мають здійснити читайте ТУТ
Тому таку бездіяльність військових частин варто оскаржувати в судовому порядку.
Потребуєте допомоги у складенні позовної заяви?
Зверніться до нас - і ми обов’язково проконсультуємо та допоможемо Вам! Телефонуйте на номер, або пишіть в ЧАТ (внизу сторінки).
Comments