17 липня 2024 року Європейський суд з прав людини рішенням у справі Буглов та інші проти України зобов'язав Державу Україна виплатити 1500 Євро компенсації моральної шкоди дружині загиблого військовослужбовця через надмірну тривалість розгляду її позовної заяви. Заявницю представляв адвокат Подільського юридичного центру (ТМ PURCEN) Михайло КОЗАЧУК.
За матеріалами справи жінка проживала з військовослужбовцем однією сім'єю. В березні 2018 під час бойових дій на Сході України військовослужбовець загинув. Дружина через територіальний центр комплектування звернулась до Міністерства оборони України з заявою про виплату їй одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Міноборони відмовило у виплаті допомоги, вказавши підстави, з якими заявниця не була згідна.
В 2019 році дружина звернулась із позовною заявою до Окружного адміністративного суду міста Києва, в якій просила визнати неправомірним рішення про відмову і зобов'язати Міністерство оборони виплатити допомогу.
З того часу і дотепер суд рішення по суті позовних вимог не прийняв. Уряд у своїх поясненнях зіслався на те, що Окружний адміністративний суд був ліквідований, справу передано до Київського окружного адміністративного суду, який перевантажений.
Європейський суд з прав людини зауважив, що розгляд справи упродовж 4 років 10 місяців в суді першої інстанції порушує право на розгляд справи у "розумні строки", гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Однак Європейський суд з прав людини зауважив, що розгляд справи упродовж 4 років 10 місяців в суді першої інстанції порушує право на розгляд справи у "розумні строки", гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Суд також визнав порушення статті 13 Конвенції, оскільки в Державі відсутні ефективні засоби юридичного захисту від порушень строків розгляду справ у судах.
Якщо Ви потребуєте безкоштовної консультації щодо тривалого розгляду справи або невиконання рішення суду, порядку звернення до Європейського суду з прав людини, звертайтеся просто зараз телефоном або в ЧАТ.
Comments