ONE-TIME CASH ASSISTANCE
injuries, trauma, contusion, disease
One-time financial assistance - is a compensatory payment guaranteed by the State in case of injuries and negative consequences for the health of servicemen, volunteers, volunteers, prosecutors, police officers (police officers), members of the rank and file of the Civil Protection Service, penitentiary service, which are recorded by MSEC ( establishing a disability group, determining the degree of disability ).
Хто має право на одноразову грошову допомогу?
Право на одноразову допомогу мають усі військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та інших військових формувань, якщо їхнє поранення сталося під час виконання обов'язків у зоні бойових дій, під час навчань чи в інших службових ситуаціях.
Який розмір одноразової грошової допомоги військовослужбовцю за поранення?
Згідно з українським законодавством, розмір одноразової грошової допомоги для військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю або втратили працездатність через поранення, травму або захворювання, пов'язані з захистом Батьківщини, залежить від ступеня втрати працездатності або групи інвалідності.
Основні положення щодо розміру допомоги передбачені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Розмір допомоги виглядає наступним чином:
-
Інвалідність I групи — одноразова допомога у розмірі 400-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
-
Інвалідність II групи — одноразова допомога у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму.
-
Інвалідність III групи — одноразова допомога у розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму.
Для визначення суми одноразової допомоги використовується прожитковий мінімум, що діє на момент встановлення інвалідності або ухвалення відповідного рішення.*
*У своїй практиці військові адвокати Подільського юридичного центру наполягають на тому, що виплата має здійснюватися за прожитковим мінімумом станом на 1 січня року, в якому здійснюватиметься виплата, адже через затримку з розглядом документів, кошти суттєво можуть знецінитися, що неприпустимо.
Крім того, якщо військовослужбовець втратив працездатність без встановлення інвалідності, але через поранення або хворобу, отримані під час захисту України, виплата визначається за індивідуальним розрахунком, з огляду на ступінь втрати працездатності.
Ці суми допомоги покликані компенсувати військовослужбовцям витрати, пов'язані з лікуванням, реабілітацією та забезпечити соціальний захист.
Яким чином повинна здійснюватися доплата при зміні групи інвалідності внаслідок поранення?
Підпунктом б) п. 1 ст. 16-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" не передбачено визначення розміру одноразової грошової допомоги, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність, як це часто трактує МОУ. Зазначено лише: “...на 1 січня календарного року.”.
Виходячи із засад справедливості, військові адвокати Подільського юридичного центру у своїй практиці наполягають на тому, що для розрахунку одноразової грошової допомоги при пораненні, пов'язаному із захистом Батьківщини, розмір прожиткового мінімуму має братися за станом на 1 січня року, в якому здійснюватиметься виплата, оскільки допомога не є “доплатою”, а є новою допомогою, але з урахуванням раніше виплачених сум.
Чи має право військовий на отримання допомоги, за нове поранення?
Так, на думку військових адвокатів Подільського юридичного центру військовослужбовець має право на отримання ще одної одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності за новим пораненням.
У разі відмови виплатити допомогу при новій інвалідності або втраті працездатності внаслідок поранення, слід звертатися до суду і просити суд зобов'язати Міністерство оборони або інший відповідний орган все ж виплатити таку допомогу.
Як перевірити правильність нарахування ОГД військовому у разі поранення?
Для перевірки правильності нарахування розміру одноразової грошової допомоги при настанні інвалідності внаслідок поранення при захисті Батьківщини або вналідок захворювання, повязаного з виконанням обовязків військової служби, зверніться до військових адвокатів Подільського Юридичного Центру просто зараз в ЧАТ або телефоном і військові юристи перевірять правильність здійсненого розрахунку ОГД абсолютно безкоштовно!