top of page

ГРОШОВЕ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ

Ділова зустріч

ТУТ ВАС РОЗУМІЮТЬ!

Досвід військової служби є нашою перевагою!

Що таке грошове забезпечення військовослужбовця?

Грошове забезпечення військовослужбовця — це сукупність фінансових виплат, які надаються військовим за їх службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства.

 

Це один з основних видів соціальних гарантій для військовослужбовців, що забезпечує їх матеріальну стабільність та мотивацію до виконання службових обов'язків.

 

Ідучи на військову службу,  військовослужбовець ризикує своїм життям та здоров’ям на благо Батьківщини. Як винагороду за відвагу, відданість та, водночас, компенсацію за можливі втрати чи ушкодження в ході несення військової служби, Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби.

Законодавчо грошове забезпечення регулюється постановами Кабінету Міністрів України, а також іншими нормативно-правовими актами, зокрема Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Телефонний дзвінок

ОТРИМАЙ КОНСУЛЬТАЦІЮ ОНЛАЙН

ЗАРАЗ БЕЗКОШТОВНО!

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ?

03.

Надбавка за вислугу років

04.

Щомісячна додаткові виплати

05.

Одноразові грошові допомоги

ЩО НЕ ТАК З ПОСАДОВИМИ ОКЛАДАМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ?

Вчитель математики

1

Не враховано збільшення прожиткового мінімуму

Грошове забезпечення розраховується з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 (1762,00 грн.), в той час як з 29.01.2020 підлягало перерахунку з застосуванням прожиткового мінімуму станом  на 01.01.2020 (2102,00 грн.) = щомісячна недоплата складає 30%

2

Не враховано збільшення мінімалки

Грошове забезпечення щороку підлягає перерахунку з застосуванням величини 50% мінімальної заробітної плати.

3

Не проведення або неправильний розрахунок індексації 

Індексація поширюється на всі види грошового забезпечення військовослужбовців, включаючи оклад за посадою, надбавки та інші додаткові виплати. Розмір індексації розраховується як відсоток від цих доходів залежно від рівня інфляції.

ЩО ЩЕ НЕ ДОПЛАЧУЮТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ?

Стягнення коштів з військової частини

4

Не виплачують "бойові"

Припинили виплачувати додаткову винагороду в розмірі 30 000 або 100 тисяч гривень  час перебування на лікуванні після поранення, контузії, тощо

5

Одноразова допомога за поранення

Не роз'яснюють військовослужбовцям , що одноразова грошова допомога у разі поранення не є "автоматичною". Для її отримання потрібно зібрати документи і подати рапорт для розгляду документів Міністерством.

6

Не виплачують вихідну допомогу

Не правильно здійснюється розрахунок вислуги років, який потрібен для отримання одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби або не враховуються рокі вислуги за попереднім місцем служби

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
При звільненні з військової служби з військовослужбовцем
має бути проведений повний розрахунок не пізніше дати виключення зі списків особового складу військової частини. 

ЯКІ ПЕРЕДБАЧЕНІ ОДНОРАЗОВІ ГРОШОВІ ДОПОМОГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ?

Зошит з математикою та калькулятор

1

Одноразова грошова допомога при звільненні

Військовослужбовцям, які звільняються зі служби, передбачено виплату одноразової допомоги в залежності від причин звільнення

2

Одноразова допомога при настанні інвалідності

Одноразова грошова допомога виплачується у разі встановлення МСЕК військовослужбовцю інвалідності у звязку з захистом Батьківщини або якщо інвалідність повязана з проходженням військової служби. Для отримання допомоги потрібно зібрати документи (висновок ВЛК, МСЕК та інші)

3

Одноразова грошова допомога при втраті працездатності

Якщо військовослужбовець після поранення, контузії перебував на лікуванні, йому виплачується одноразова грошовова допомога при втраті працездатності. Сума виплати залежить від ступеню втрати, який визначає МСЕК

ОТРИМАЙ КОНСУЛЬТАЦІЮ ОНЛАЙН

ЗАРАЗ БЕЗКОШТОВНО!

ЯКІ ПЕРЕДБАЧЕНІ ІНШІ ВИДИ ГРОШОВИХ ДОПОМОГ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ?

Українська валюта

1

Щорічна грошова допомога на оздоровлення

виплачується одночасно із наданням військовослужбовцю щорічної основної відпустки у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення військовослужбовця

2

Грошова допомога у зв'язку із скрутним матеріальним становищем

виплачується один раз на рік у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення військовослужбовця

3

Додаткова винагорода 30, 50, 100 тисяч (постанова КМУ №168)

виплачується на період дії правового режиму воєнного стану в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань

ЯКІ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНІ ВІДПУСТКИ МАЮТЬ ВИПЛАТИТИ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ?

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Компенсація за невикористані відпустки виплачується при звільненні з військової служби, не пізніше дати виключення зі списків особового складу військової частини. Якщо при звільненні не розрахувалися в повному обсязі - стягується середній заробіток за весь період затримки
Офіс відкритого типу

ЗАМОВ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЗАРАЗ!

Заповніть коротку форму і ми зв'яжемося з Вами якнайшвидше!

Дякуємо! Вже опрацьовуємо!

Що таке посадовий оклад як складова грошового забезпечення військовослужбовця?

Посадовий оклад військовослужбовця — це базова складова грошового забезпечення, яка визначається відповідно до посади, займаної військовослужбовцем у Збройних Силах України або інших військових формуваннях.

 

Посадовий оклад є основою для нарахування додаткових виплат і надбавок, таких як оклад за військове звання, премії та інші стимули.

В Україні посадовий оклад військовослужбовців встановлюється на підставі нормативно-правових актів, зокрема постанов Кабінету Міністрів, що визначають розмір виплат для кожної військової посади.

 

Ці акти розробляються з урахуванням складності виконуваних обов'язків, відповідальності, рівня ризику для життя та здоров'я, а також інших факторів, що впливають на службу.

 

Посадовий оклад є незмінним для конкретної посади, але його розмір може переглядатися державою у випадку змін в економічній ситуації або реформ у військовій сфері. Важливо зазначити, що саме на основі посадового окладу здійснюється індексація грошового забезпечення військовослужбовців для компенсації інфляційних процесів.

Крім цього, посадовий оклад разом з іншими складовими грошового забезпечення відіграє важливу роль у соціальному захисті військовослужбовців, гарантує їм фінансову стабільність та забезпечує відповідну винагороду за службу.

 

Залежно від займаної посади, військовослужбовці також можуть отримувати надбавки за особливі умови служби, складність виконуваних завдань, участь у бойових діях тощо.

Що таке оклад за військовим званням?

Оклад за військовим званням — це частина грошового забезпечення військовослужбовця, яка визначається відповідно до його військового звання згідно із законодавством України. Оклад за військовим званням є фіксованим та залежить виключно від рангу військовослужбовця.

Оклад за військовим званням визначається відповідно до Схеми тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу. 

Тарифний коефіцієнт визначається у відсотковому відношенні до одиниці, за яку береться найбільший оклад - оклад за військове звання генерала, адмірала чи генерала служби цивільного захисту

Що таке надбавка за вислугу років для військовослужбовців?

Надбавка за вислугу років для військовослужбовців — це додаткова виплата до основного грошового забезпечення, яку отримують військовослужбовці залежно від тривалості їхньої служби. Ця надбавка є важливою частиною соціальних гарантій для військових, стимулюючи тривалу та сумлінну службу.

Надбавка за вислугу років виплачується з метою заохочення військовослужбовців до довгострокового проходження служби. Її розмір залежить від кількості років, які військовослужбовець провів на службі у ЗСУ, та обчислюється у відсотках від сукупного грошового забезпечення.

Надбавка за вислугу років нараховується всім військовослужбовцям ЗСУ після досягнення певного стажу служби, починаючи з 2 років. Кожні кілька років служби забезпечують підвищення відсоткової ставки надбавки.

 

Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за вислугу років на військовій службі у відсотках посадового окладу (за основною чи тимчасово займаною посадою) з урахуванням окладу за військовим званням у таких розмірах:

  • від 1 до 5 років - 25 відсотків;

  • від 5 до 10 років - 30 відсотків;

  • від 10 до 15 років - 35 відсотків;

  • від 15 до 20 років - 40 відсотків;

  • від 20 до 25 років - 45 відсотків;

  • від 25 і більше років - 50 відсотків.

Попередні періоди служби також зараховуються до вислуги років для обрахунку розміру надбавки.

Таким чином, надбавка за вислугу років є важливим елементом грошового забезпечення для військовослужбовців ЗСУ, який гарантує їм додаткову фінансову підтримку в залежності від тривалості служби, стимулюючи відданість та професійний розвиток у лавах української армії.

No posts published in this language yet
Once posts are published, you’ll see them here.

Залишайся на зв'язку з військовими адвокатами та юристами!

Контакти військових адвокатів в Києві (Солом'янська площа) та Вінниці (Центр)

+380 68 300 90 44
plc2016@ukr.net

Соломянська площа, 2, офіс 801

м.Київ, 03035

вул. Визволення, 2 офіс 801

м.Вінниця, 21050

bottom of page